| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:RSS
piątek, 29 grudnia 2017

Codzienna praca nad doskonaleniem swoich produktów i chęć przypodobania się klientom i sprostania ich oczekiwaniom przez liczne marki na obecnym rynku doprowadziły nas do momentu, w którym możemy pozwolić sobie na zakup zegarka pasującego niemal do każdego gustu. Z tego też powodu zegarki są świetnym pomysłem na zakup nie tylko dla siebie, ale również dla bliskich - jak dobrze wiemy, sprawianie przyjemności bliskim jest jedną z lepszych rzeczy, jakie mogą spotkać człowieka i dlatego też w niniejszym artykule skupimy się na doborze zegarka na osiemnaste urodziny i sprawdzimy, czy model powinien w takiej sytuacji być poważny jak Adriatica https://brylant.net/zegarki-adriatica czy modny jak Skagen.


Moda czy wygoda?

Po raz kolejny, to kwestia indywidualna - osoba, której chcemy wręczyć prezent musi cieszyć się z zakupionego przez nas modelu. Jeśli stawia duży nacisk na modę i w doborze ubrań kieruje się nią, to powinniśmy wtedy postawić właśnie na zegarki modowe. Osoba stawiająca na klasyczne zegarki i klasyczny strój nie musi jednak rezygnować z wygody, tak samo jak osoba chcąca nosić modne modele nie musi z niej rezygnować - w przypadku czasomierzy zegarki są modne przez długi czas i niektóre nigdy z niej nie wychodzą. Wszystko zależy od dopasowania modelu do danej osoby i to tym powinniśmy się głównie kierować - nie ma przecież żadnej zasady mówiącej, że moda nie idzie w parze z wygodą.

Jak kupuje się zegarek?

Zegarek to kwestia indywidualna. Inny założysz do garnituru, inny do casualowych stylizacji, a jeszcze inny do biegania, czy na basen. Oczywiście są mniej lub bardziej uniwersalne modele, jednak przed zakupem musisz się zastanowić do czego będziesz go najczęściej ubierać. Nie ma zegarka pasującego do wszystkich stylizacji. Jeśli chcemy kupić jeden, bardzo uniwersalny zegarek, powinniśmy rozważyć zakup modelu na stalowej bransolecie - powodem jest ich uniwersalność. Należy pamiętać, że nawet najwspanialszy zegarek noszony na ręce staje się elementem ubioru, z którym powinien być jak najbardziej spójny. Warto poznać podstawy dotyczące mechanizmów zegarków, aby móc wybrać dla siebie zegarek, czy decydując się na zakup modelu przeznaczonego na prezent:

- Mechanizm klasyczny- mechanizm klasyczny nakręca się ręcznie. Coraz rzadziej spotkamy taki mechanizm w najnowszych produkcjach. 

- Mechanizm automatyczny- budową bardzo przypomina mechanizm klasyczny, jednak zegarek z tym mechanizmem nakręca się dzięki ruchom ręki. To zazwyczaj właśnie mechanizmy automatyczne umieszczane są w kopertach najdroższych zegarków na świecie. 

- Mechanizm kwarcowy- pracuje dzięki baterii, którą trzeba wymieniać. Są to najdokładniejsze i najbardziej powszechne mechanizmy - choć oczywiście nie najbardziej cenione. W luksusowych zegarkach zazwyczaj nie znajdziemy tego typu mechanizmu.

Jeżeli szukasz zegarka, która ma pełnić funkcje czasomierza, a nie tylko biżuterii to najlepiej będzie wybrać model którejś z szwajcarskich, czy japońskich firm zajmujących się jedynie produkcją zegarków. Musisz wiedzieć, że kupując zegarek stricte modowy płacisz za markę i design, a w środku dostajesz zazwyczaj słabej jakości mechanizm. Oczywiście nie jest to regułą, jednak bardzo często się potwierdza. Nie od dziś wiadomo,że najlepszą renomą cieszą się zegarki szwajcarskie - co oczywiście też nie jest gwarantem najwyższej jakości, ale to temat na osobny wpis. Przyjęło się, że taki napis to swojego rodzaju certyfikat jakości. Wyjątkami od tej reguły są marki fashion z bardzo wysokiej półki cenowej - ich zegarki bardzo często posiadają świetne mechanizmy i wykonane są z najlepszych materiałów.