Blog > Komentarze do wpisu

Czy wiesz za co płacisz?

Wiele osób uważa, że kupując drogie ubranie będzie ono świetnej jakości i przetrwa nie jedno, a kilkadziesiąt prań. Czy tak zawsze jest?

Ostatnio wybuchł mała afera na temat t-shirtów Roberta Kupisza, które sprzedawane są po 350 złotych sztuka, a według pewnego znanego aktora po jednym praniu nadają się do wyrzucenia. Co prawda to zależy od tego jak dany t-shirt był wyprany, ale trzeba przyznać, że od bluzki za trzy stówy nawet źle wypranej oczekujemy, że nic jej nie będzie. Z kolei czasem nam się zdarza kupić też coś na wyprzedaży za powiedzmy 20 złotych i nawet po 5 latach nadal wygląda tak samo.

 

Od czego to zależy? Nie tylko od tego jak traktujemy dany przedmiot, ale też od tego jak on właściwie był zrobiony. W wypadku koszulek ważna jest grubość tkaniny, szwy czy też sposób nadruku elementów ozdobnych. Gdy zaś kupujemy buty warto wybrać modele ze skóry z cholewkami naprawdę zszytymi z podeszwą, a nie tylko klejonymi.

 

Większą uwagę warto też zwracać na biżuterię. Nie raz spotkałam się z tym, że pierścionki z sieciówek strasznie brudzą palce i ścierają się po kilku razach. Lepiej więc nawet kupić pierścionki ze srebra pozłacanego, które kiedy już się zetrą będą przynajmniej srebrne i nigdy nas nie pobrudzą (chyba, że mamy uczulenie). Zwłaszcza kupując droższą biżuterię ze złota warto zwrócić uwagę na zapięcie przy łańcuszkach i bransoletkach, na sposób osadzenia kamieni w pierścionkach - najlepsze są te oprawiane, czy też zapięcie w kolczykach (im ciaśniej chodzi, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kolczyki zgubimy).


W przypadku zegarków, jeśli chcemy mieć zegarek, który odmierzał będzie nam czas przez kilka lat obejrzyjmy półkę ze szwajcarskimi i japońskimi zegarkami. Czasami uda nam się kupić świetny japoński zegarek za 200 złotych, który nam posłuży i 10 lat. Jest to o wiele lepsza inwestycja niż wydawanie kilka razy do roku w sieciówkach po 30 złotych za sztukę.

 

Podsumowując można powiedzieć, że nie wystarczy patrzeć na cenę i metkę, ale na materiały z jakich dana rzecz została zrobiona i sposób jej wykonania.

poniedziałek, 24 listopada 2014, hanadorota

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
martunia0303
2014/11/25 18:46:25
Niestety w dzisiejszych czasach metka nie da nam gwarancji jakości, wręcz przeciwnie wiele razy nacięłam się na drogi ciuch, który zmechacił się , rozciągnął czy też stracił kolor...nie ma sensu wydawać krocie na ubrania.
-
2015/03/13 10:54:34
Warto inwestować w marki z tradycją, takie które trzymają poziom od lat - tutaj większy wydatek na "metkę" jest uzasadniony. Dotyczy to zwłaszcza ubrań, w których liczy się idealny krój, odszycie i wykończenie, np. marynarki czy koszule. Wyraźnie widać różnicę między tym, jak leży dobrej ciuch naprawdę jakości, np. www.wolczanka.com.pl/koszule-damskie a jak układa się na ciele taki kiepsko skrojony z podrzędnej sieciówki. Nie mówiąc już o trwałości i komforcie noszenia...
-
Gość: Wiking Serwis, *.b.net.lemor.pl
2015/08/27 16:26:03
Są ubrania, w które warto inwestować, na przykład płaszcze czy kurtki. Natomiast w t-shirty moim zdaniem już niekoniecznie, ciężko trafić na naprawdę dobrej jakości